نکات مهم خرید جاروبرقی

نسل جدید جاروبرقی‌ها بسته به نوع مصرف و کارخانه‌ سازنده‌ جارو، در شکل‌های ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺧﺘﻪ می‌شود، ما در این مقاله در سایت سپاهان جارو نکات مهم خرید جاروبرقی که باید در زمان خرید آن در نظر بگیرید را توضیح می دهیم.

1- مشخصات کلی جاروبرقی

کوچکی و بزرگی جارو موقع انتخاب را نیاز مصرف‌کننده تعیین می‌کند.
تک‌کاره یا جاروی خاک (این جارو برای مصارف خانگی، ‌کف‌پوش‌ها،‌ سطوح سرامیکی طراحی‌شده است).
دوکاره یا جاروی آب‌وخاک (برای جمع‌آوری گردوغبار و مواد مایع پخش‌شده در محیط به کار می‌رود. قدرت و سرعت مکش بالا و ساختار قوی دارد. مخصوص استفاده‌های تجاری مثل رستوران و هتل است.)
سه‌کاره یا آب‌وخاک و شوینده (این جاروها دو دسته‌اند: جاروی نیمه‌صنعتی که در کارگاه‌های تولیدی، محل‌های ساخت‌وساز، ساختمان‌های تجاری و مراکز خرید استفاده می‌شود و جاروی صنعتی که در صنایع و کارخانه‌های صنعتی به کار می‌رود.
این جاروها قدرت و توان بسیار بالاتری دارند و می‌توانند مدت طولانی روشن بمانند).

هنگام خرید جاروبرقی بعضی از جاروبرقی‌ها کیسه دارند و بعضی مخزنی هستند. جاروبرقی‌های کیسه‌ای پاکت زباله دارند. نشانگر پر بودن مخزن در جاروهای کیسه‌ای با یک خط قرمز یا چراغ هشدار عمل می‌کند.  جاروبرقی‌های مخزنی کیسه ندارند و زباله‌هایی که جارو می‌مکد، در مخزن جمع می‌شود. در این جاروها نشانگر پر بودن اهمیتی ندارد چون مخزن شفاف است.

2- توان موتور

کارکرد جاروبرقی تا حد زیادی بستگی به توان جاروبرقی دارد. توان یک عامل مهم در انتخاب جاروبرقی است؛ توان بیشتر جاروبرقی‌ها چیزی در حدود ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ وات است. هر چه توان موتور بالاتر باشد، جاروبرقی با قدرت بیشتری کار می‌کند. معمولاً توان موتور ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ وات برای استفاده‌ معمولی کافی است.

3- توان مکش

به‌جز توان موتور یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مهم خرید جاروبرقی، توان مکش آن است. به همین دلیل همیشه دو عدد مختلف در فهرست مشخصات فنی یک جاروی خانگی ذکر می‌شود. مثلاً اگر (۳۰۰/۱۴۰۰) در مشخصات فنی جارو آمده باشد، یکی به معنای قدرت موتور و دیگری به معنای قدرت مکش خواهد بود.

4- صدای جاروبرقی

وقتی جاروبرقی می‌خرید، از فروشنده بخواهید آن را برای شما روشن کند تا صدایش را بشنوید. جاروبرقی‌های مدرن‌ کم‌صداتر هستند. برندهایی وجود دارند که تنظیمات جارو را پیش‌فرض روی بی‌صدا قرار داده‌اند و گران‌قیمت‌تر هستند!

5- چرخ جارو

جاروها معمولاً دو چرخ بزرگ در بدنه دارند و یک چرخ کوچک چرخان در زیر جارو که قابلیت گردش دارد. هر قدر چرخ‌ها بزرگ‌تر باشند، انعطاف‌پذیری دستگاه و جاروکشی آسان‌تر است.

6- لوله‌ تلسکوپی

طول لوله‌ کوتاه می‌تواند باعث آسیب‌های مفصلی شود. چون باید حین جارو کردن به پایین خم شوید. لوله‌های بلندتر از ۲ متر هم باعث کاهش مکش می‌شود. مزیت لوله‌ تلسکوپی این است که شما می‌توانید آن را متناسب با قدتان تنظیم کنید.

کلیدواژه : مادرهدیه
sjadmin
ارسال دیدگاه