راهنمای خرید جاروبرقی

در این مقاله از سایت سپاهان جارو قصد داریم موارد راهنمای خرید جاروبرقی را برای شما عزیزان شرح دهیم.
اگر این روزها قصد خرید جاروبرقی را دارید و نمی‌دانید که کدام مارک بهتر است، باید همین‌جا خیالتان را راحت کنیم که هنگام خرید جاروبرقی،‌ خیلی در قید و بند مارک و شکل ظاهری آن نباشید و بیشتر‌ به این نکات توجه کنید:

▪ قدرت جاروبرقی

برای خرید جاروبرقی، قدرت جاروبرقی که با نشان «وات» روی آن نوشته شده است، توان جاروبرقی در مکش زباله‌ها را به شما نشان می‌دهد. یعنی هر چقدر «وات» این وسیله بالاتر باشد، قدرت مکش آن هم بیشتر می‌شود.
در حال حاضر، جاروبرقی‌هایی با قدرت ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ وات در بازار وجود دارند. البته شاید برخی از فروشگاه‌ها، جاروبرقی‌های ۱۰۰۰ تا ۱2۰۰ واتی هم داشته باشند که این نوع از جاروها با توجه به قدرت کم و سروصدای زیادشان، دیگر طرفدار چندانی ندارند.
بد نیست بدانید که خوشبختانه، نمونه‌های جدیدی از جاروبرقی به بازار آمده‌اند که یک دکمه جداگانه روی آنها نصب شده است و شما می‌توانید با بالا و پایین کردن آن، توان مکش جاروبرقی را بدون اینکه صدای آن کم و زیاد شود، از ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰ وات تغییر بدهید.
با این مزیت برای تمیز کردن فرش‌ها و مکان‌های آلوده‌تر از قدرت بیشتر و برای نظافت سنگ و سرامیک یا پارکت خانه، از قدرت کمتری استفاده می‌کنید.

▪ صدای گوش خراش

گاهی صدای جاروبرقی آنقدر آزاردهنده است که همسر یا فرزندتان از شما درخواست می‌کند در نبود آنها خانه را جارو کنید! اما تکلیف خودتان چیست؟ بهترین کار، پیشگیری از بروز چنین مشکلی است.
یعنی جاروبرقی‌هایی با توان بالا بخرید. البته بعضی وقت‌ها، جاروبرقی‌های پرتوان و با نام و نشان معتبر هم سر و صدای زیادی دارند بنابراین بد نیست هنگام خرید از فروشنده بخواهید جارو را برایتان روشن کند تا شما ببینید تحمل شنیدن صدایش را دارید یا نه؟ اگر هم دیگر کار از کار گذشته و جاروبرقی را خریده‌اید، می‌توانید برای حفظ آرامش روانی خود، هنگام جارو، گوشتان را با یک پنبه بپوشانید تا کمتر اذیت بشوید!

▪ لوازم و امکانات جانبی جاروبرقی

بعضی از جاروبرقی‌ها، چند سَری مختلف برای نظافت مبل‌ها، گوشه‌های خانه، زیر یخچال و گاز، سرامیک و حتی گردگیری پرده‌ها دارند بنابراین اگر دوست دارید که با یک تیر، چند نشان بزنید، بهتر است که سراغ این نوع جاروبرقی‌ها بروید.
به علاوه، در برخی از جاروبرقی‌ها امکان فشرده کردن زباله‌ها هم وجود دارد. یعنی خود جاروبرقی به صورت خودکار، زباله‌ها را مانند توپ کوچکی فشرده می‌کند و هنگام خالی کردن محفظه زباله جاروبرقی، مجبور نمی‌شوید کلی گرد و خاک را تحمل کنید.
راستی! یادتان باشد که حتما جاروبرقی‌هایی را انتخاب کنید که دسته آنها قابلیت تنظیم ارتفاع برحسب قد و قامت شما را داشته باشند.
شما می‌توانید با فشردن دکمه‌ای کوچک که روی دسته این جاروبرقی‌ها قرار دارد،‌ ارتفاع دسته را با قد خودتان هماهنگ کنید تا هنگام جارو کشیدن، بیش از اندازه خم نشوید و کمردرد نگیرید.

▪ کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی‌ها هم که معمولا ۲ نوع هستند؛ پارچه‌ای و کاغذی. نظر تمام متخصصان آسم و آلرژی این است که برای پیشگیری از ورود گرد و خاک به گلویتان و ابتلا به حساسیت‌های احتمالی تنفسی یا حتی پوستی، از کیسه‌های جاروبرقی کاغذی یکبار مصرف استفاده کنید و دور کیسه‌های پارچه‌ای را خط بکشید.

▪ سیم جاروبرقی

معمولا اندازه سیم جاروبرقی‌ها بین ۵/۱ تا ۲ متر است اما اگر خانه شما بزرگ است و حوصله ندارید مدام دوشاخه جاروبرقی را از پریز برق بکشید، می‌توانید کمی بیشتر در بازار بگردید و جاروهایی با طول سیم ۳ متر هم پیدا کنید.
اگر سیم جاروبرقی‌تان کوتاه است، می‌توانید یک سیم سیار ۲ یا ۳ متری هم بخرید تا با اتصال سیم جاروبرقی به آن، بتوانید تمام اتاق‌های خانه را با یک بار فرو کردن دوشاخه در پریز، جارو بکشید. البته هنگام جارو کشیدن باید حواستان باشد که سیم بلند آن به دسته مبل‌ها یا زیر دست‌وپای فرزند کوچکتان گیر نکند و شما را به دردسر نیندازد!

sjadmin
ارسال دیدگاه