تاریخچه جاروبرقی

بسیاری از محصولات طراحی شده اند تا زندگی و کار حاصل از انقلاب صنعتی را راحت تر کنند، در بین آنها یکی از این وسایل جاروبرقی می باشد. در این مقاله سایت سپاهان جارو قصد دارد به تاریخچه جاروبرقی بپردازد.

امروزه، ممکن است تقریباً در هر خانه ای جاروبرقی یافت شود و به راستی که عموماً آنها قابل قدردانی می باشد.
به هر حال، در زمانی که خانه دارها مجبور بودند تا خانه هایشان را با برس و پارچه تمیز کنند، بیشتر از اینکه خانه تمیز شود، خاک بیشتری به هوا بلند می شد.

بسیاری از خانه دارها تشریفات سالیانه «پاک کردن در بهار» را ملاحظه کردند، به این صورت که آنها لوازم و مبلمان خانه را کنار گذاشته و سپس فرش ها را بیرون آورده و به بندهای لباس آویزان کرده تا به آنها خوب ضربه زده شود.

از وسایل چوبی و فلزی متعدد برای ضربه زدن به فرش برای کار خسته کننده و ناخوشایند استفاده می شد.

در ایالات متحده، اولین جاروبرقی با پمپ دستی (Whirlwind) بود که یک وسیله چوبی و پارچه ای که در سال ۱۸۶۵ به دست مخترعین شیکاگویی اختراع شد. امروزه دو نمونه (Whirlwind) شناخته شده که یکی در مرکزCanton، اهایو و دیگری در یک مجموعه کلکسیون خصوصی موجود هستند.

چیزهای خیلی کمی درباره Whirlwind شناخته شده اند و اکثر اختراعات مخترعین در آتش سوزی بزرگ شیکاگو کم شدند.

بنابراین جاروبرقی با پمپ دستی یا جاروبرقی هایی که به صورت دستی کار می کنند از نیمه ۱۸۰۰ ابداع شدند. هر تنوع قابل تصور ای هیولاهای شبیه جانور، برای ماشین های خانگی به تصویر کشیده شدند که می توانند به صورت میزهای قهوه، میزهای کنار اتاق و میزهای نوشیدنی باشند!

روش کار نمونه به تصویر کشیده شده در شکل زیر کاملاً مشهود می باشد. ظاهر این نمونه با کار دسته جمعی خانوادگی به تصویر کشیده شده است که در آن زن و شوهر با هم کار می کنند تا این جارو را اداره کنند.

برای جاروبرقی ها چیزهایی نظیر لوازم بازی بچه ها در جاهای کثیف را نشان داد و به خانم های خانه توصیه کرد که از جاروهای (Brand-x) استفاده کنند وگرنه کودکان آنها در آلودگی و کثیفی بازی کرده و سلامت و زندگیشان به خطر می افتد.

بدین ترتیب نمی توان گفت که بهداشت و حفاظت مهم نیستند! نکته این است که این عقیده با ضدعفونی کردن خانه در زمان تغییر قرن ظهور کرد و طلسم جدید برای پاکیزگی به سرعت به تولیدکنندگان لوازم پاک کننده خانگی عرضه شد. اولین جاروبرقی الکتریکی در سال ۱۹۰۷ ابداع شد.

sjadmin
ارسال دیدگاه